מטף כיבוי - חובה בכל בית!

מטף כיבוי – הבטחון שלכם בעת שריפה בבית או במשרד

חברת על בוער המספקת מגוון רחב של ציוד לכיבוי אש מאפשרת לך לרכז פתרונות כיבוי, מטפים ומערכות גילוי אש ועשן מול גורם מקצועי ואמין.

אנו משלבים בין שירות אישי למחירים נוחים ואצלנו מחכה לך התחייבות לציוד איכותי באישור מכוני התקנים.

בנוסף, אנו זמינים לשיחה טלפונית או לשירותי ייעוץ לגבי התאמת פתרונות כיבוי וציוד אש לדרישות הרשויות.

מטף (בעברית תקנית – מטפה) חייב להיות חלק בלתי נפרד מכל ארון כיבוי אש – וברוב בתי העסקים הוא גם מוגדר כתנאי לקבלת רישיון.

במקביל, מטפים לכיבוי אש מיועדים לבתים פרטיים, בנייני מגורים משותפים, מרחבים ציבוריים ועוד.

השימוש במטפים שאנו מוכרים קל ופשוט ומבחינתך לא נדרש ניסיון קודם על מנת להיעזר בהם כדי להציל רכוש וחיי אדם.

מה ההבדל בין סוגי מטפים לכיבוי אש?

את ההבדל בין סוגים שונים של מטפים לכיבוי אש ניתן לראות בפרמטרים אובייקטיביים.
ראשית, אפשר להשוות בין סוגי מטפים לפי הגודל והמשקל: מטף ביתי גדול מגיע במשקל של 6 ק”ג, לעומת דגם ביתי קטן שמגיע במשקל של 3 ק”ג בלבד.
אפשר גם להשיג מטפים קטנים יותר מ-3 ק”ג או גדולים יותר מ-6 ק”ג, אלו בדרך כלל יתאימו לבתי עסק ומקומות פתוחים.

סוגי מטפים לפי חומר המילוי

הבדל אובייקטיבי נוסף בין סוגי מטפים לכיבוי אש ניתן לראות בחומר שבו משתמשים על מנת לכבות בעזרתם שריפות ודליקות: קטגוריה אחת של מטפים כוללת דגמים שמשתמשים בגז מסוג 2CO או הלון, בעוד קטגוריה שניה היא זו שכוללת מטפים ממולאי אבקה (קרא עוד על אישור כיבוי אש). 
מטף הלון נפוץ יותר בישראל בהשוואה למטפי 2CO כי הוא מתאים לרוב סוגי השריפות, לא פוגע בציוד חשמלי ונחשב ידידותי לסביבה.
כמו כן, אלו מטפים שלא משאירים אחריהם לכלוך. לשם השוואה, מטפים ממולאים באבקה מכילים חומרים מעכבי שריפה שכן משאירים סימנים – אך יעילותם אינה מוטלת בספק.

מטף כיבוי אש

מה עושים על מנת לבחור את המטף המתאים?

התייעצות עם אנשי מקצוע מבית על בוער מאפשרת לך לבחור מטפים לכיבוי אש לפי הצרכים, מסגרת התקציב, דרישות הרשויות לכיבוי אש והתחזוקה.
מה שחשוב לזכור הוא שציוד כיבוי אש שאינו מתוחזק בצורה נכונה עלול שלא לפעול ברגע האמת – אך החדשות הטובות שניתן למנוע את זה. 

את המטפים מומלץ למשל לבדוק אחת לשנה, אנו יכולים להגיע אליך עבור ביקורת תקופתית מן הסוג הזה, לעדכן אותך לגבי פעולות מומלצות להחזרת הציוד לתקינות מלאה ואף להעביר את המטפים למעבדה.
הפעלת המעבדה בצורה עצמאית מאפשרת לנו לבצע עבורך את הביקורת באופן מלא ובלי לגרור אותך לבזבוז זמן וכסף. 

המלצות לתחזוקת מטף נכונה

ניסיון מצטבר רב באספקת, מכירת ותחזוקת ציוד כיבוי אש ועשן מאפשרת לנו לבצע תחזוקה נכונה גם עבור מטפים.
בין היתר, אנו יודעים לספק לך הכוונה בנושאים מקצועיים, כגון באיזה סוג של מטף צריך להחליף את המילוי אחת למספר שנים וכיצד לוודא שהוא תקין לשעת חירום.
במקביל לכך, הזמנת בעל מקצוע מוסמך מאתנו תכלול בדיקה מלאה של המטפים ותחסוך עבורך דאגות. 
מעבר לכך, בטח ישמח אותך לדעת שהמטפים בקטלוג שלנו מגיעים עם אישור של מכון התקנים.
את תקינות המטפים יהיה לך קל לזהות בעזרת האזיקון שאותו יש לשחרר רק בשעת השימוש, בעזרת הפלומבה ובעזרת שעון הלחץ.
כפי שיתאפשר לך לראות בעצמך, כל מטף שמגיע מאתנו כולל שעון לחץ שהמחוג שלו על הסימן הירוק – מה שמעיד על כך שהוא תקין לשימוש ממושך. 

מדוע משתלם לקנות מטפים מחודשים – וכמה זמן עבודה הם מספקים?

ציוד כיבוי אש יכול וצריך להציל חיים – אך התנאי הוא לבחור אותו בצורה נכונה.
לפיכך, אנו מחזיקים אצלנו גם מטפים חדשים וגם מטפים מחודשים שעברו שיפוץ.
בפועל, המטפים המחודשים והזולים מבטיחים את אותה איכות עבודה ונותנים את אותה תקופת עבודה מאושרת ל-6 שנים כי הם קיבלו את אישור מכון התקנים. 
אחת המטרות שלנו היא להרחיב את השימוש בפתרונות כיבוי אש ולעזור לך להגן על כל מקום שבו יש אנשים, חפצים יקרי ערך וציוד אישי.
אנו ממליצים להצטייד במטפים מקצועיים ואמינים שאותם קל לתפעל – ונשמח גם להסביר לך כיצד להשתמש בהם כראוי.
הניסיון שלנו מוכיח שבעזרת מטף איכותי אפשר למנוע התלקחות מיותרת – ומיד לאחר השארת פרטים באתר נוכל לעזור גם לך לבחור מטפים שמתאימים לצורך שלך.

מטף כיבוי אש – פתרון מציל חיים

איך אומרים, שלא נדע ושלא נצטרך, אבל ברגע האמת תמיד כדאי ואף חובה להצטייד עם מטף. מטף לכיבוי אש- פתרון מציל חיים. בבית, בבית העסק, במרחבים הציבוריים ואף במכונית כדאי שיהיו מטפים לכיבוי אש. ישנם סוגים שונים של מטפים המוגדרים על פי חומרי המילוי המצוי בהם. ישנם מטפים הממולאים עם CO2 שהוא מטף מחולל לחץ או עם הלון שהוא מטף שמור בלחץ . בארץ רוב מטפי הכיבוי ממולאים עם הלון מפני כמה סיבות- הוא מתאים למרבית סוגי השריפות, לא פוגע בציוד חשמלי והוא ידידותי לסביבה. מטף הנקרא בפי כל הוא למעשה מטפה במינוחו המקצועי. תפקידו של המטף הינו לרסן אש בוערת ולכבות אותה.

דגשים נוספים חשובים על מטפים לכיבוי אש

כאמור רצוי מאד שיהיה בתוך חלל הבית או בית העסק ובמרחבים הציבוריים מטפים לכיבוי אש. מטף הוא הדבר הנכון להשתמש בו ברגע האמת בו פורצת שריפה שלא נדע, אך ישנם מקומות שהימצאות מטף כיבוי אש הינו בגדר חובה ממוקם בתוך ארון אש. מטף כיבוי אש- פתרון מציל חיים זה נכון ומדויק מאד, אך איך לבחור את המטף המתאים ומה ההבדל בין סוגי המטפים. נרחיב על כך כאן:

  • מטפים מגיעים מגדלים שונים. חלקם מתאימים יותר לבתי מגורים וחלקם מתאימים לבתי עסק. ניתן לאמוד את המטפים על פי גודלם וכובד משקלם. בדרך כלל אלו יגיעו בשקלים נעים בין- 6 קילוגרמים ל- 3 קילוגרמים
  • כפי שצוין מוקדם יותר, ישנם בעיקרון שני סוגי חומרים בהם ממולאים המטפים. הסוג הראשון ממולא עם מחולל לחץ כלומר ב- CO2 ואילו מטפים אחרים ממולאים עם חומר שמור בלחץ והוא חומר הקרוי בשם הלון. הלון הינו החומר בו נפוץ ביותר לשימוש בעת שריפות בארץ. הוא איננו מזיק לסביבה, ובעת כיבוי האש הוא ממזער נזקים הנגרמים למוצרי חשמל
  • בכדי לבחור את המטף הנכון עבורכם, חשוב מאד להתייעץ עם אנשי מקצוע כמו אלו הנמצאים בחברת על בוער. המומחים יעזרו לכם לבחור את המטף הנכון לכם, וייעצו לכם איך לשמר אותו נכון, כדי שברגע האמת הוא יעניק את ההגנה של מטף כיבוי אש- פתרון מציל חיים

מטף – חובה בכל בית

מטפים לכיבוי אש הם דבר מאד רצוי, הכרחי ואף בגדר חובה במקומות מסוימים בארץ בין אם מדובר בבתי עסק, במרחב הציבורי או בבית המגורים. בכדי לדעת לבחור את מטף לכיבוי אש המתאים לכם, כדאי להתייעץ עם מומחים, שיסבירו לכם כיצד גם יש לתחזק את מטף לכיבוי אש ברגע האמת. לבדיקה וייעוץ מוזמנים לפנות לחברת על בוער.

מטף כיבוי אש 6 קילו

 
שאלות ותשובות

לרוב הבתים בישראל יתאים מטף 6 ק”ג, מטף כזה יספק הגנה טובה בפריצת שריפות קטנות ומקומיות, ויתן מענה ראשוני ומידיי בשעת הצורך.

אצלנו בעל בוער קיימים הרבה סוגי מטפים, החל ממטפים קטנים כמו מטפי רכב ועד למטפים תעשייתיים גדולים. מוזמנים להיכנס לאתר ולראות את הקטלוג.

כדי לבחור את המטף המתאים חשוב להתייעץ עם אנשי המקצוע של חברת על בוער. הם יתאימו לכם את המטף בהתאם לתקציב, דרישות וצורך.