מטף כיבוי אש לעסק

מטף כיבוי אש לעסק – מטף לשימוש ביתי- מה כבר ההבדל?

ככל שעל פניו נראה ש”מטף הוא מטף”, מטף הנועד לשימוש במקום עבודה, דורש הבנה והתייחסות רבה יותר מאשר למטף הנרכש לשימוש ביתי.

בעוד שבבתים רבים המטף נרכש מתוך זהירות ראויה, ולא עקב תקנות מחייבות, הרי שלמטף בעסק, הדורש רישוי עסקים, יש עוד היבטים שצריכים להילקח בחשבון, כדי שימלא את ייעודו והעסק יקבל את האישור הנדרש מטעם רשויות כיבוי אש והצלה.
זמינות ותקינות מטפים בבית העסק תגדיל את הסיכוי להשתלט על אש ראשונית וקטנה במהירות, ולמנוע התפתחותה לשריפה שתגרום נזקים כוללים לעסק, ואולי אף פגיעה העובדים ואורחים (ציוד כיבוי אש).

ייחודיות מטף כיבוי אש לעסק

כתלות במהות העסק, ישנם עיסוקים ומקצועות מסוימים בהם יש סיכון גבוה יותר לפציעות הקשורות באש.
במאמץ להגן על עובדים מפני פגיעות כאלה, רשויות הבטיחות מגדירים  כללים המחייבים את המעסיקים, כדי  להפוך את המטפים לזמינים במרחב עבודתם, ולהתאים לשימוש.

מיקום מטף בעסק

התקנות הנוגעות להצבת מטף כיבוי אש לעסק , מחייבות את המעסיקים לספק לעובדים מטפים ניידים במיקום נוח ונגיש, כך שזה לא יגרום לעובדים לפציעה אפשרית. במילים אחרות, עובדים צריכים להיות מסוגלים לגשת אל מטפים לכיבוי אש במאמץ מינימלי, מה שמאפשר תגובה מהירה יותר ובעקבות זאת להפחית את הסיכון לפגיעות בגוף.

מטף כיבוי אש לעסק

הכשרת העובדים

התקנות השונות מחייבות לא רק להציב מטף כיבוי אש, אלא גם לוודא הכשרה עיתית ומחזורית לעובדים כיצד להשתמש נכון במטף, קביעה מי מוסמך להשתמש בהם וכיצד, ובאילו תנאים להפסיק לנסות לכבות את האש בעצמם ולדאוג להתפנות.

תוכנית חירום שכל עסק מחויב בהצגתה מכילה הדרכה בנושא בטיחות אש לצוות 

תקינות מטף כיבוי אש 

נדרש לממש תוכנית בדיקה ותחזוקה למטף בבית העסק. אישור תקינות למטפים מהווה תנאי בתהליך אישור העסק וחידוש רישוי.
בכל מקרה, בדרך כלל כאשר מדובר בגז, יש צורך למלא אותו לאחר 12 שנה, ואילו מטף עם  אבקה יש צורך למלא לאחר 6 שנים.
זאת בנוסף לבדיקת תקינות שנתית.

סוגי מטף כיבוי אש לעסק 

בבתי עסק רבים ישנם התקנות קבועות לכיבוי ראשוני של שריפות על ידי מים- מתזים( ספרינקלרים). לכן מטף על בסיס מים אינו נפוץ בעסקים (ארון כיבוי אש). בד”כ, על פי סוג העסק, נבחרים מטפים מבין הסוגים הבאים:

מטפים המלאים בגז לכיבוי שריפה (פחמן דו חמצני, הלון), אבקה או מטפים הכוללים קצף. המטפים מגיעים על פי רוב בשני גדלים: 3 ו-6 קילוגרמים (מטף כיבוי אש 6 קילו).

מגוון רחב של פתרונות גילוי וכיבוי אש

לשיחת ייעוץ חינם וללא התחייבות השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם!

התקשרו לייעוץ חינם