ציוד כיבוי אש

ציוד כיבוי אש – חובה בעל עסק ובית

לא רק שחכם לשמור ציוד כיבוי אש בבית, במפעל או במשרד – במקרים רבים החוק אינו שואל אתכם וקובע תקני בטיחות מאש המחייבים החזקה של אביזרים של ציוד כיבוי אש. 

חשוב לוודא שיש בידכם את הסוג הנכונים של ציוד לכיבוי אש ע”פ תקני הבטיחות ופרופיל הסיכון של הנכס שלכם. קראו את הטיפים שלנו לבטיחות מאש כדי ללמוד כיצד להישאר בטוחים ואל תשכחו לוודא שיש לכם את כל ציוד כיבוי האש שאתם זקוקים לו.

מי צריך להחזיק ציוד כיבוי אש ע”פ חוק?

כל מבנה ציבורי כולל קניונים, בנייני משרדים, בנייני מגורים, מפעלים, וכו’ חייבים לעמוד בדרישות המינימום של תקני הבטיחות מאז ע”פ המפורט בחוק.
תקני הבטיחות המחמירים נבדקים בקפידה רבה לפני שאכלוס הנכס מאושר, ויש להקפיד לתחזק את מאגר הציוד על בסיס קבוע כדי לעמוד בדרישות החוק.

איזה אביזרים לכיבוי אש הכי מומלץ? 

לכל מבנה יש תקני בטיחות שונים המתאימים לו באופן אישי. עם זאת, ישנו ציוד לכיבוי אש שמומלץ לכולם, גם אם החוק אינו דורש זאת:

ספרינקלרים לכיבוי אש

ספרינקלרים הינם מערכות ציוד כיבוי אש אוטומטיות שיכולות להכיל שריפה במהירות גבוהה ולמנוע נזקים לרכוש ולנפש. מערכת ספרינקלרים טובה מופעלת ע”י חום בתוך שניות מעטות מרגע פריצת השריפה ומראה אחוזי הפעלה שגויה נמוכים באופן משמעותי מציוד התרעה וכלים עבור ציוד כיבוי אש מבוסס עשן.

מערכות גילוי אש ועשן

אם היה לכם המזל הרע להיות בבניין בעת שריפה, וודאי חוויתם את הפאניקה, חרדה ובלבול המאפיינים אנשים במצבי חירום.
במצב כזה, קשה מאוד להרים טלפון ולהזעיק את הרשויות.
מערכות גילוי אש ועשן מוציאות את הגורם האנושי מתוך המשוואה ומזעיקות את הרשויות באופן אוטומטי בעת שריפה.
מערכות אלו מקושרות לזמן הגעה מהיר באופן משמעותי ולירידה דרמטית בנזק לרכוש ולנפש.

מטף לכיבוי אש

מטף כיבוי אש הוא כלי פשוט אך יעיל המאפשר לאנשים להשתלט על שריפה קטנה בתוך רגעים מועטים מרגע פריצת השריפה.
מטף כיבוי אש מגיע בגדלים הנעים בין 1-6 ק”ג ומתאים כמטף לרכב, לבית ולמשרד. ניתן לרכוש מטפים המבוססים על אבקה, גז או קצף. 

כלים לכיבוי אש – כל הציוד שעסק צריך

אתם מקימים עסק חדש? רוצים שהכול יתבצע בצורה חוקית?
לא רוצים להגיע למצב שבו חלילה העסק שלכם לא יקבל את האישור של מכבי האש?
אם כך, כדאי שתדעו שצריך לעשות משהו בנידון. יש הרבה מאוד סוגים של כלים לכיבוי אש, ולכן נשאלת השאלה: במה באמת כדאי לבחור ואיזה סוגים של ציוד כיבוי אש העסק שלכם צריך?
חשוב לדעת שהתשובה לכך נגזרת הרבה פעמים השטח שבו נמצא העסק, מסוג העסק וממספר האנשים שפוקדים אותו בכל יום.
לכן ברור מדוע צריך להתייעץ עם המומחים, שכן הם יוכלו לעזור לכם ולהכין עבורכם תכנית מדויקת שתכלול את כל סוגי הציוד הנדרש עבורכם.
ציוד כיבוי אש

קנו רק ציוד איכותי

כמובן שכאשר בודקים לעומק את הנושא של ציוד לכיבוי אש מגלים שיש מגוון רחב של אפשרויות, כאשר חלק מהציוד איכותי יותר לעומת סוגים אחרים של ציוד מהתחום הזה.
לכן, רגע לפני שאתם בוחרים אביזרים לכיבוי אש מאיכות ירודה שלא באמת תעשה את העבודה ברגע האמת, כדאי לעצור ולחשוב על הדברים.
אומנם זה נכון שאתם לא רוצים להגיע למצב שבו תצטרכו להשתמש בציוד הזה, אך מצד שני, עדיף להיות בטוחים שאתם קונים ציוד איכותי כדי שאם תצטרכו להפעיל אותו, הוא יעשה עבודה טובה שתציל את חייכם.

זה נכון בין אם אתם צריכים לקנות היום לעסק מטף, ארון כיבוי אש, מזנק או כל דבר אחר, אז למה אתם מחכים?

איך לבחור חברה מובילה מהתחום הזה?

בין אם אתם רוצים רק לרכוש כלים לכיבוי אש ובין אם אתם רוצים לפנות אל המוחים שיעזרו לכם להכין את תכנית כיבוי האש למבנה שלכם, רצוי שתבדקו היטב במי אתם בוחרים.
לא כל אנשי המקצוע שעובדים בתחום הזה עובדים עם כל האישורים הנדרשים וכמובן שלא כולם עושים עבודה מספיק טוב. לכן יש טעם לברר את הדברים ולראות שאתם בוחרים באנשי המקצוע הכי מוצלחים.
אותם אנשי מקצוע יוכלו גם להתקין אצלכם את כל הציוד לכיבוי אש בעסק וכך תוכלו לישון בשקט ולדעת שעשיתם הכול כדי להציל את העסק בעת צרה. 

ציוד כיבוי אש – מה חשוב לדעת?

גם בעסקים וגם בבתים אנשים רוכשים אביזרים לכיבוי אש. חלק מהציוד נמצא בתוך ארון כיבוי אש. אם חלילה פורצת אש בתוך מבנה כלים עבור כיבוי אש יכול להציל את המצב.
יש שריפות קטנות שאביזרים לכיבוי אש יכבה ואם יש שריפה גדולה חלילה ציוד כיבוי אש מעכב השריפה עד שמכבי האש מגיעים.
עסק לא מקבל רישיון עסק עד שיש לו אביזרים לכיבוי אש זאת דרישה בחוק לבעלי עסקים.

איך לקנות אביזרים לכיבוי אש?

 כאשר אתם רוכשים כלים לכיבוי אש חשוב לקנות ציוד באיכות טובה שעבר בדיקות מקצועיות מתאים לתקנים הנדרשים מציוד לכיבוי אש.
גם בבניינים משותפים נדרש להחזיק כלים לכיבוי אש.
וכמובן בבניין משרדים חובה להחזיק אביזרים לכיבוי אש.
כלים לכיבוי אש כוללים כמה מרכיבים קודם כל מטפים לכיבוי אש יש מטפים קטנים בגודל 3 ק”ג ויש מטפים גדולים יותר בגודל 6 ק”ג (מטף כיבוי אש 6 קילו).
בתוך המטפים יש כל מיני סוגים של חומרים שנועדו לכבות אש. יש מטפים שמלאים בגז מיוחד שמכבה שריפות כמו למשל חומר נקרא הלון או פחמן דו חמצני סוג אחר של מטפים הוא מטפים אשר מלאים בקצף מיוחד לכיבוי אש.

בדיקות נדרשות לכלים עבור כיבוי אש

את הציוד לכיבוי אש צריך לבדוק כל שנה. בין השאר בודקים אם המכלים של כיבוי אש מספיק מלאים ואם הם לא מלאים צריך למלא מחדש.
החומרים מתרוקנים באופן טבעי לאט לאט וחשוב כל כמה שנים למלא את המטפים.
בנוסף למטפים לכיבוי אש יש צינורות כיבוי.
צינורות כיבוי אמורים להעביר חומרים לכיבוי אש מרכב הכיבוי שמגיע למקום חלילה בשעת שריפה או מברז הכיבוי שבתוך הבניין. צינורות האלה נהרסים לאורך זמן ולכן צריך גם לבדוק אותם ולראות שהם תקינים, ואם הם לא תקינים צריך להחליף אותם. בנוסף לצינורות כיבוי יש גם גלגלוני כיבוי צינורות העשויים מגומי.
גלגלוני כיבוי אש נמצאים במקומות רבים כדי לסייע בתהליך כיבוי אש. רוב הציוד לכיבוי אש נמצא בתוך
ארונות כיבוי אש.


לפרטים נוספים וייעוץ חינם בנושא אביזרים לכיבוי אש, ניתן לפנות אלינו בטלפון 08-9226172 או להשאיר פרטי קשר בטופס המצורף מטה ואחד מנציגינו ייצור אתכם קשר בהקדם.

תשובות לשאלות נפוצות

כן, בחברת על בוער אנו מספקים אביזרים לכיבוי אש לעסקים קטנים וגדולים. החל ממטפים ועד ארונות כיבוי, זרנוקים, ואפילו התקנת ספרינקלרים.

אביזרים כיבוי אש שנדרשים לעסקים משתנה בהתאם לסוג העסק,העבודות המבוצעות בו ורמת הביטחות הנדרשת. המומחים שלנו ידעו להתאים עבורכם את הציוד הטוב והנכון ביותר.

כן, חברת על בוער מוכרת אביזרים לכיבוי אש לבית. החל ממטפים קטנים ועד לציוד מתקדם יותר. בהתאם לצרכים ולדרישות שלכם.

התקשרו לייעוץ חינם