ארון כיבוי אש

מדוע צריך ארון לציוד כיבוי אש?

חלק ממערך הציוד להתגוננות וכיבוי אש הינו ארון כיבוי אש. לארון זה מספר תפקידים, והוא מגיע בהתאמה במספר צורות.
ההבנה שבעת גילוי אש, עלינו להיות מסוגלים לאתר את ציוד כיבוי האש במהירות, ולהפעילו בצורה קלה ונוחה, היא מרכיב מפתח בבניית תשתית כיבוי אש ראויה. ארון כיבוי מתאים למיקום הציוד, לכמות וסוג הציוד הנדרש להיות מאוחסן בו ולשיטת ההפעלה, יסייע בכך שכלל התהליכים הללו יתבצעו מהר וביעילות.

ייעוד ארון כיבוי אש

ארון כיבוי מיועד למספר שימושים, אז למה צריך ארון כיבוי אש.
בראש ובראשונה, אחסנת הציוד  בצורה ראויה, שתשמור על הציוד מפני נזקים כגון התפתחות חלודה, פיתולים והסתבכויות של צינורות כיבוי אש, בליית ציוד עקב נזקי קרינת שמש ועוד.
בשטחים פתוחים וציבוריים, הארון גם מגן מפני ונדליזם וגניבות, כך שבעת שריפה נמצא את כל הציוד הנדרש.
הארון מגן על הציוד מפני “פיתוי” לנגיעה בציוד שלא לצורך, ומפני זבל ולכלוך שיכולים להצטבר בחלק ממנו.
הארון גם מאפשר מיקום נוח לארון עצמו, ולפריטים שבתוכו, כל ציוד לפי צרכיו- מתלה לצינורות הכיבוי, מיקום למטפה ולציוד נוסף.

הארון עצמו נועד גם לסמן את מיקום ציוד כיבוי האש בצורה ברורה ומוכרת, כך שבמיוחד בעת שריפה, המלווה לעיתים בהמולה, צפיפות ובהלה של הנוכחים בארוע, כל אחד יוכל לאתר אותו מיידית.(תכנון ארון)
הארון מאפשר גישה נוחה ומהירה לציוד.

הארון גם שומר על הציוד מנזק ראשוני בעת השריפה עצמה, בכך שהוא עצמו מוגן ברמה מסוימת מדליקות, ומבטיח שהציוד יישאר זמין ונגיש לכיבוי בזמן השריפה.

כיצד בנוי ארון כיבוי אש?

הארון הינו מתקן, עשוי בדרך כלל מפח איכותי וחזק, העמיד לאורך זמן, או מפיברגלס העמיד בפני חלודה. הוא עצמו בעל משקל עצמי קל, ומתוכנן לתפוס שטח מינימלי במקום בו הוא מותקן, כדי לאפשר התקנה קלה וזמינה.
הצורך בתפקידי הארון – הן להגנה והן לזמינות הציוד, מביא לארגון פנימי המאפשר לסדר את כלל הציוד, כך שתהיה גישה נוחה לכל פריט ופריט, מבלי צורך להוציא פריטים מסוימים כדי להגיע לפריטים אחרים.
לפי מיקום הארון, ייקבע גם חומר הגלם ממנו הוא ייוצר. כשהוא מותקן מחוץ למבנה, הארון בנוי להיות מוגן מפגעי מזג האוויר, ומוצנע ככל האפשר, למנוע הרס ונזק. כל זאת, מבלי לפגוע בזמינות הציוד שבתוכו.(סוגים).

עמידה בתקנים המחייבים ובדרישות החוק היא תנאי הכרחי בעת בניית הארון, כדי שיעמדו בכל התפקידים שנועדו לו, והוא עצמו יישמר לאורך זמן (אז למה צריך ארון כיבוי אש – מאמר Ynet).

תכולת ארון כיבוי 

בהתאם לצרכי המקום והנחיות האחראים לכיבוי אש, ותוך התחשבות בתקנים מתאימים, נקבעת תכולת הארון.  זרנוקי כיבוי האש, על גבי גלגלון כיבוי אש או בצורה מקופלת,מטפים- אחד או כמה, ומסוגים שונים. שמיכות חניקת אש, וציוד נוסף.

ארון כיבוי אש – מה חשוב לדעת?

התמחות בשיווק, תחזוקה וטיפול בכל ציוד כיבוי אש שצריך להיותך בתוך הארון הופכת את על בוער לגורם מוביל בענף בטיחות האש בישראל.

אנשי המקצוע שלנו עוקבים מקרוב אחר הנחיות הרשויות ומכון התקנים ומשווקים עבורך רק ציוד ברמה הגבוהה ביותר.

נוסף על כך, הנציגים שלנו מבינים את החשיבות של ארון כיבוי שהנו נגיש לאנשים העושים שימוש בנכס שלך.

בעלי עסקים לדוגמא מחויבים להחזיק ארון כזה כדי לקבל רישיון עסק או לחדש רישיון קיים, בעוד ועדי בניין צריכים לקחת על עצמם את האחריות של הצבת הארון לטובת הדיירים ובעלי הנכסים.

במקביל, אנו מתקינים את ארונות הכיבוי לגופים ומוסדות וכך הופכים את המרחב הציבורי למקום בטוח יותר.

מה התפקיד של ארון כיבוי?

ארון כיבוי ממלא בעת ובעונה אחת מספר תפקידים קריטיים.

קודם כל, התפקיד העיקרי של הארון הוא לאחסן את ציוד הכיבוי. כיוון שמטרת הציוד היא לסייע להתמודדות עם שריפות ודליקות בשעת חירום, עליו להיות מאוחסן גם בשגרה לפי סטנדרטים שנקבעים על ידי מכון התקנים.

בין היתר, סטנדרטים אלו קובעים עד כמה הארון מגן על ציוד הכיבוי, מונע נזקי לחות ומעכב התיישנות.

תפקיד אחר ולא חשוב פחות של ארון כיבוי האש – הוא לאפשר הפעלה מהירה של הציוד בשעת חירום.

כאן למעשה מודדים את האפקטיביות של הארון אחרי שמזהים סיכון לדליקה או שריפה, או בעקבות התרעה שמתקבלת ממערכת גילוי אש ועשן.

ארון לכיבוי אש – רק אצל המומחים

אם ברצונך למנוע עוגמת נפש ולהיערך לכל צרה שלא תבוא, נשמח להרכיב עבורך ארון כיבוי בהתאמה אישית (אישור תקינות מערכת כיבוי אש).
אנו בחברת “על בוער”  נתאים את הארון הייעודי עבורכם, לאחר ניתוח כלל הדרישות והצרכים, ממגוון ארונות כיבוי אש הרב שברשותנו.

שאלות ותשובות

ארון כיבוי הוא למעשה הארון אותו נחפש בשעת שריפה, ולכן חשוב שהוא יהיה בולט וגדול. ארון כיבוי אש מכיל בתוכו את כל ציוד הכיבוי הדרוש כדי לכבות דלקה או שריפה.

ארון כיבוי אש בנוי בדרך כלל מחומרים איכותיים וחזקים, לרוב מפח איכותי. על מנת לשמר את הציוד ולהגן עליו מפני מזג אוויר ומפגעים שונים.

ארון כיבוי אש בדרך כלל מותקן בעמדות אסטרטגיות ונגישות על מנת לאפשר גישה חופשית בעת הצורך. ניתן למקם אותו בתוך מבנה וגם מחוץ למבנה.

מגוון רחב של פתרונות גילוי וכיבוי אש

לשיחת ייעוץ חינם וללא התחייבות השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם!

התקשרו לייעוץ חינם