גלגלון כיבוי אש

מהו גלגלון כיבוי אש?

גלגלון לכיבוי אש הינו ציוד פעולה ראשון לתגובה מהירה במקרה של התפתחות דליקה.
הכוונה לצינור כיבוי אש, המגולגל על גבי תוף( בדרך כלל ממתכת), מחובר בצידו האחד באופן קבוע למקור מים, בצידו השני מזנק, וניתן לפתוח אותו  לשימוש בצורה מהירה על ידי משיכת הצינור בצד המזנק והתקדמות לכיוון מוקד השריפה.
הוא נועד לשמש כשיטת תגובה מהירה על ידי כל אחד מהציבור הרחב בעת מאבק בשריפות בשלביה הראשונים. מכיוון שהוא מחובר למקור מים בדרך כלל, הוא מתאים לשריפות מסוג: נייר, טקסטיל, עץ, רוב הפלסטיקה וגומי.

שימוש בגלגלון כיבוי אש

גלגלון לכיבוי אש מספקים אספקת מים כמעט בלתי מוגבלת, מכיוון שהם מחוברים לאספקת המים המרכזית.
 התקן הישראלי קובע כי גלגלון כיבוי אש הוא 30 מטר.

הם  נמצאים כדי לספק אספקת מים נגישה ומבוקרת באופן סביר בכדי להילחם בסיכון שריפה אפשרי. הם אידיאליים לסביבות גדולות בסיכון גבוה כמו בתי ספר, בתי דירות, בתי מלון, מפעלים וכו ‘, באזורים גדולים בהם  מטף 6 או  9 ליטר לא יכול לספק כיסוי הולם.

סוגי גלגלונים

גלגלוני כיבוי אש  זמינים בגרסאות קבועות, נעות על ציר, שקועות ונסתרות עם שסתומים אוטומטיים או ידניים. 

צינורות כיבוי האש שעליהם  מורכבים מצינורות שאינם מתעוותים בגלגול הם מחוברים באופן קבוע לאספקת מים ומורכבים משסתום הפעלה / כיבוי ראשי, צינור כיבוי אש ומזנק כיבוי אש. מזנק כיבוי האש מחובר לקצה הצינור ומאפשר למפעיל לשלוט בכיוון ובזרימת המים לאש.

מבלי קשר לסוג הגלגלון, נמצא אותם מותקנים על גבי קירות, בתוך ארונות ציוד כיבוי אש, במרחבים ציבוריים , על גבי מתקן או שקועים בתוך קירות.

לרשותנו ב”על בוער” מבחר רחב של ארונות כיבוי אש, ספרינקלרים וגלגלוני כיבוי אש, בהתאם לנדרש על פי הרשויות בתנאי רישיון המקום, בהתאם לאפשרויות ההתקנה ומיקום ההתקנה של הגלגלון.

גלגלון כיבוי אש

תחזוקת גלגלון לכיבוי אש

כל גלגלון לכיבוי אש דורשים בדיקה ותחזוקה בסיסית, בהתאם לתקנים ולמחייב . בדיקה אחת לחצי שנה או שנה הינה התחזוקה הנפוצה ביותר.
בדיקה זו נועדה להבטיח כי סליל הצינור פועל במקרה חירום. במהלך בדיקה זו בודקים מספר פרמטרים: סיבוב מהיר וקל של הגלגלון עצמו, חוסר עיוותים בצינור המגולגל עליו, האם הצינור דולף, שהוא נקי מאבק ופסולת שיכולים לשחוק את הצינור, האם המזנק שבראש הצינור פועל בצורה תקינה, ואספקת מים סדירה לגלגלון.

במרבית המדינות מותקנות תקנות האוסרות שימוש בגלגלוני כיבוי אש שלא למטרתם, למשל למטרות ניקיון, כדי להבטיח שמירת הגלגלון במצב תקין לשימוש במקרה שריפה.

מגוון רחב של פתרונות גילוי וכיבוי אש

לשיחת ייעוץ חינם וללא התחייבות השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם!

התקשרו לייעוץ חינם